החורף חוזר: העירייה נערכת למזג האוויר הסוער

לקראת מזג האוויר הסוער הצפוי לפקוד את אשקלון בסוף השבוע הקרוב, החלה היערכות המחלקות הרלוונטיות בעיריית אשקלון.

על פי התחזיות, החל ממחר, יום חמישי, 14.01.2021 ועד ליום שני, 18.01.2021 צפויים גשמים רבים מלווים ברוחות חזקות וירידה ניכרת מאוד בטמפרטורות. כמו כן, באזור הדרום צפויים אובך וסופות אבק מקומיות.

בישיבה מיוחדת שהתקיימה בנושא, הנחה ראש העיר, תומר גלאם, את הגורמים להערך לתרחישים של הצפות בשל העומס שעלול להיווצר על מערכת הניקוז העירונית בשל הגשמים הרבים שצפויים לרדת.

צילום: דוברות עיריית אשקלון

עוד ציין ראש העיר: ״עיריית אשקלון, באמצעות עובדי העירייה בכל המחלקות והאגפים, עושה את כל הנדרש כדי להיערך למזג אוויר קיצוני ומבצעת את הפעולות הנדרשות כדי להתמודד עם אירועים כאלה בשטח כשהמטרה העיקרית שלנו היא הצלת חיים. קל וחומר כשאנחנו נמצאים בעיצומו של סגר ועלינו לספק לתושבים את המענה הטוב ביותר כדי שיוכלו לעבור גם את ימי הסגר וגם את מזג האוויר בצורה הבטוחה והנעימה ביותר״.

בהתאם לכך, הורה ראש העיר לפעול ברמת כוננות גבוהה ולבצע שורה של פעולות מנע והיערכות:

צילום: דוברות עיריית אשקלון

* הכנת כח אדם זמין 24 שעות ביממה להגעה לחסימת צירים וסיוע לאזרחים באם תתרחש הצפה מסכנת חיים.
* חלוקת פליירים בנקודות המועדות להצפה עם הנחיות בטיחות והתנהגות מונעת.
* הסבר מילולי פרונטאלי בבתי תושבים ועסקים חיוניים שפועלים בנקודות המועדות.
* פינוי וסגירת חניונים מועדים להצפה בשיתוף עם דיירי הבניינים.
* הצבת סדרנים בכוננות בשדרות רבין ובאזור המרינה לחסימה מיידית.

עוד הורה ראש העיר על תיאום העירייה מול גופי החירום וההצלה בהם משטרת אשקלון, מד"א, כיבוי אש ועל פתיחת החמ״ל העירוני והצבת קב"ט במקום לסיוע למוקד העירוני בניהול פניות התושבים אל מול הכוחות בשטח.

צילום: דוברות עיריית אשקלון

עיריית אשקלון מבקשת מתושביה לתת יתר תשומת לב בתקופה זו ככלל ובימים קרים אלה בפרט לתושבים המבוגרים הגרים מסביבם. אנא מכם, דפקו על דלת שכניכם המבוגרים לפחות פעם ביום. ודאו את שלומם ובדקו כי לא חסר להם כלום. במידת הצורך, פנו אלינו למוקד 106 או לגורמי חירום נוספים ועדכנו אותנו.

השאר תגובה

דילוג לתוכן