שופט בית המשפט העליון ניל הנדל, דחה את בקשת עיכוב הביצוע שהגיש ראש עיריית אשקלון לשעבר איתמר שמעוני וקבע כי הוא ייכנס לכלא ב-1 ביוני הקרוב.

בהחלטתו כתב השופט הנדל: "על פני הדברים העיון בנימוקי הערעור מגלה כי הוא כולל הסתייגויות שונות מן הממצאים העובדתיים שקבע בית המשפט המחוזי בהכרעת הדין. כידוע, בשיטתנו ישנו הכלל לפיו אין דרכה של ערכאת הערעור להתערב בסוגיות כגון דא. נימוקי הערעור מעלים טענות שונות ביחס להתמלאות יסודות עבירות השוחד, מידת מודעותו של המערער לתמונה הכללית ושאלת הוכחת הכוונה הפלילית הנדרשת להכרעה מעל ספק סביר בעבירות השונות בהן הורשע, בין היתר. טענות אלו, טומנות בחובן סוגיות משפטיות. אך עדיין, הזיקה לממצאים העובדתיים שנקבעו בולטת. שוב נזכיר, כי אין בכך כדי להביע עמדה לגבי סיכויי קבלת הערעור לכשישמע בדיון בפני הרכב. עם זאת, בשקלול נסיבות העניין בכללותן, לא השתכנעתי כי יש מקום להיעתר לבקשת הסניגור. בהינתן זאת, ונוכח המעשים והעבירות שנקבעו ביחס למערער וכן תקופת המאסר שהושתה עליו, אין בערעור על גזר הדין כדי לגרוע מן המסקנה שהוצגה לעיל".

לסיום כתב השופט הנדל, "הבקשה נדחית. על המבקש להתייצב לתחילת ריצוי עונשו בבימ"ר ניצן, ביום 1.6.2021, לא יאוחר מהשעה 10:00".

סנגורו של שמעוני, עו"ד אשר אוחיון מסר: "אני מופתע מאוד לשמוע כי זאת החלטת בית המשפט".

השאר תגובה

דילוג לתוכן