בית המשפט המחוזי בב"ש הרשיע הבוקר את הגננת אמיליה אוסטרובסקי מגן "דיסני" באשקלון, בריבוי עבירות של התעללות בקטין או חסר ישע ותקיפה.

הנאשמת נטלה אחריות והודתה, במסגרת הסדר טיעון, בעובדות כתב האישום המתוקן, שהוגש ע"י פרקליטות מחוז דרום (פלילי), כי במשך תקופה, בהיותה אחראית על פעוטות בגילאיי שנה וחצי-שנתיים בגן, התעללה בהם פיזית ונפשית ותקפה אותם שלא כדין. הנאשמת נהגה באלימות שיטתית ובאכזריות כלפי פעוטות, שהיו תלויים בה לחלוטין במשך השעות הארוכות בהן היו בגן, תוך פגיעה קשה באמון שנתנו הורי הפעוטות בנאשמת. בעת שזזו או קמו מהמזרנים כאשר שכבו לישון, דחפה הנאשמת את הפעוטות, משכה אותם בכוח, הרימה בידיה באוויר ואז הטיחה בכוח אל המזרן מגובה ניכר. הנאשמת צעקה על הפעוטות, נזפה בהם, לכל התנהגות של אי ציות, קימה מהמקום ללא רשות בזמן פעילות, נגיעה בחפץ או משחק שלתפיסתה היוו הפרעה וסטייה מהכללים, הגיבה באגרסיביות, ובחלק מהמקרים הכתה אותם עד אשר פרצו בבכי.

לבקשת הפרקליטות, נאסר על הנאשמת לעבוד בגני ילדים או בפעוטונים, וזאת עד לתום ההליכים המשפטיים נגדה.  

מחאת ההורים נגד הגננת, צילום: אתר אשקלונים

עורכי הדין ענבל חיים וערן צרויה מפרקליטות מחוז דרום (פלילי): "הנאשמת הודתה ונטלה אחריות על מעשיה האלימים כלפי ילדים קטנים. התנהגותה השיטתית והאכזרית של הנאשמת פגעה בגופם ובנפשם הרכה של הפעוטות שחוו אלימות מצד המבוגר האחראי שהיה אמור לטפל בהם ולדאוג לצרכיהם. ההסדר נערך על דעתם ובהסכמתם של הורי הפעוטות והפרקליטות תעתור בשלב הטיעונים לעונש לענישה ההולמת את חומרת מעשיה של הנאשמת".   

כתב אישום – אמיליה

השאר תגובה

דילוג לתוכן