ראש העיר אשקלון לחברי הכנסת:
"אל תצביעו בעד תקציב שמתעלם מהסבל המתמשך של תושבי אשקלון"

על רקע כוונת הממשלה לאשר את תקציב המדינה לשנתיים הקרובות ולנוכח היעדר התייחסות למיגון העיר אשקלון והטבות המס לתושבים בתקציב, פנה הבוקר (ראשון) ראש העיר אשקלון, תומר גלאם, באופן אישי, לכלל חברי הכנסת וביקש מהם שלא להצביע בעד אישור התקציב.

"נדהמנו לגלות כי בהצעת התקציב שנוסחה וצפויה לעבור לאישור הכנסת בימים הקרובים, אין זכר לנושא מיגון העיר אשקלון והטבות המס שהובטחו לתושבים", כתב ראש העיר, והוסיף: "אני פונה אלייך בשם 160 אלף תושבי אשקלון החיים תחת איום מתמיד של טרור רקטי מעזה, בדרישה שלא להצביע בעד תקציב שמתעלם מסבל מתמשך של עשרות אלפי משפחות, עד שיתוקן העוול ותושבי אשקלון יזכו לקבל את המיגון והטבות המס המגיעות להם.

"זה המעט שהמדינה יכולה לעשות למען אלו שעומדים איתן נוכח טרור מתמשך המשבש את חייהם, גורם לאבידות בנפש, פגיעה ברכוש ואבדן פרנסה".

כזכור, אך לפני כחמישה חודשים, בעת מבצע 'שומר החומות', ספגה העיר אשקלון את הנזק הכבד ביותר לאחר למעלה מ-1,000 רקטות שנורו לעברה. עם סיום המבצע, בחודש מאי האחרון, ולאחר שהצליח ראש העיר להביא לתמיכה גורפת מצד כל חברי סיעות הממשלה, אישרה הוועדה המסדרת את הצעת החוק לקדם חקיקה למתן הטבות מס לתושבי אשקלון.

״זה היה צעד חשוב במאבק שלנו למיגון העיר ומתן הטבות כלכליות לתושבים וציפינו כי המתחיל במצווה גם ידאג להשלים אותה״, נכתב, ״אולם מאז הנושא שוב נדחק מסדר היום ובימים האחרונים גילינו כי אינו נכלל כלל בהצעת תקציב המדינה. 
״אנו לא מבקשים טובות או חסדים, אנו דורשים את מה שמגיע לנו על פי דין – תושבי אשקלון מגלים עמידה איתנה, סבלנות וחוסן ראויים לשבח זה למעלה מעשור נוכח טרור הרקטות, אולם מתבקשת כאן ערבות הדדית. אנו מצפים שגם הממשלה והכנסת יעשו את הצעדים הנדרשים כדי להעניק לתושבי העיר את כל הגיבוי הנדרש כדי שיהיו ערוכים לסבב העימות הבא שכולנו יודעים שעוד יבוא. ״אני מתחייב, בשם תושבי אשקלון, להמשיך במאבק עד שימומשו ההתחייבויות שניתנו לנו״, כתב ראש העיר.

גלאם וקושניר בימים טובים יותר

מלשכת חבר הכנסת אלכס קושניר נמסר בתגובה: עצוב לראות איך ראש עיריית אשקלון ממשיך ללכת שבי אחרי אלה שרק הבטיחו במשך 12 שנה ולא עשו כלום, ובכך להטעות את תושבי העיר. רק לפני שבוע העברנו החלטת ממשלה שמקצה רבע מיליארד שקלים למיגון העיר אשקלון- בצעד תקדימי.

בנוסף, לפני שלושה חודשים שר האוצר אביגדור ליברמן התניע את הקמתם של 11 מפעלים בעיר אשקלון. החלטה שהייתה תקועה במשך יותר משנה, וכעת אישורה יביא לצמיחה כלכלית של העיר, לפיתוח ולעוד מקומות עבודה.

לעניין הטבות המס לתושבי העיר, עם כניסתו של ח״כ אלכס קושניר לתפקיד יו"ר ועדת הכספים, נדהמנו לראות כי לא בוצעה שום עבודת מטה בעבר ולא נבדקו השלכות או הקבלות משפטיות בנושא זה. מהרגע שעברה הצעת החוק של ח״כ קושניר בקריאה טרומית, התקיימו דיונים מרתוניים על מנת לקדם את הסוגייה, וח״כ קושניר לא מתכוון לזנוח אותה עד לבדיקת כל האפשרויות החקיקתיות שעומדות לפניו. אך כעת אנו מרוכזים בהגדרת קריטריונים למענקים וסובסידיות למיגון עבור תושבי העיר.

השמטת נושא המיגון והטבות המס לתושבי אשקלון מספר התקציב

השאר תגובה

דילוג לתוכן