תפילין ז"ל הייתה המייסדת המיתולוגית של עיתון "סקופ" ומי שהעניקה הזדמנות ראשונה לעשרות עיתונאים בראשית דרכם. איש העסקים חיים תורג'מן שרכש ממנה את העיתון ספד לה: "שוש הייתה אשה מלאת כריזמה ואומץ שנלחמה כנגד כל הסיכויים".

שוש תפילין, אחת ממייסדות העיתונות המקומית באשקלון, שהקימה את עיתון "סקופ" לפני ארבעה עשורים הלכה היום (שני) לעולמה. תפילין ז"ל שימשה כחלוצה פורצת דרך שהחליטה להיכנס לשוק התקשורת המקומית שנשלט באותם ימים על ידי רשתות המקומונים של העיתונים הגדולים.

בשנות השמונים היא נלחמה על מנת לבסס את מעמדו את העיתון שהקימה בשם "סקופ", התמודדה עם קשיי תקציב אולם למרות זאת לא נכנעה ונלחמה על מנת להמשיך ולהחזיק בחיים את חלומה הגדול. עיתון סקופ בשנותיו הראשונות היה שם דבר בעולם התקשורת באשקלון, ולה היה חלק גדול בכך.

שוש תפילין – צילום: 'סקופ'

היא העניקה לעיתונאים רבים בעיר ובאזור הזדמנות ראשונה בתחילת דרכם המקצועית ולימדה אותם את רזי עולם התקשורת. לפני כעשרים שנה היא מכרה את עיתון "סקופ" לאיש העסקים האשקלוני חיים תורג'מן ובהמשך החליטה לעזוב את תחום התקשורת.

הערב ספד לה תורג'מן: "שוש הייתה הייתה אשה מלאת כריזמה ואומץ. היא נלחמה כנגד כל הסיכויים והחזיקה עיתון ברמה מאוד גבוהה. היא הייתה בין החלוצות של העיתונות המקומית באשקלון והיא הייתה אמיצה מאוד להחזיק עיתון ברמה גבוהה כשההכנסות לא תמיד היו מובטחות. בשנת 2002 רכשתי ממנה את עיתון סקופ שהיה אחד העיתונים המובילים באזור הדרום, עיתון באיכות מעולה ומשמעותית, עיתון שמאוד השפיע. שוש עברה תקופה קשה מאוד בסוף חייה ואנחנו מאוד מצטערים על כך. תנחומיי למשפחה, ברוך דיין האמת".

השאר תגובה

דילוג לתוכן