כ-300 אלף שקל לתושבת אשקלון שנפצעה בתאונה עצמית לאחר שאיבדה שליטה על רכבה בחניה. 

180 אלף שקלים פיצוי, בתוספת יותר מ- ך95 אלף שקלים מהמוסד לביטוח לאומי ובסך הכל פיצוי של קרוב ל-300 אלף שקלים, לתושבת אשקלון שנפגעה בתאונה עצמית בחניה. 

האישה בשנות ה-40 לחייה, נכנסה לרכבה בסיום יום העבודה בדרכה לביתה. היא החלה בנסיעה לצורך יציאה מהחניה ואז, ככל הנראה איבדה שליטה על רכבה.

הרכב נסע במהירות על המדרכה ונתקע בעמוד תאורה. הרכב עצמו נפגע בחלקו הקדמי – והיא קיבלה מכה חזקה  והרגישה כאב בעמוד השדרה בגב ובצוואר. 

לאחר המקרה, היא הגיעה לבית החולים ברזילי לקבלת טיפול רפואי.

בבדיקות שעברה התברר כי היא סובלת מחבלות בעקבות התאונה, בעיקר בעמוד שדרה מותני וצווארי וגם ברגליה. היא שוחררה לביתה ונצטוותה למנוחה של מספר ימים שלאחריה חזרה לעבודתה.

אילוסטרציה – צילום: דוברות המשטרה

לאחר המקרה פנתה לעורך הדין איל כהן – ממשרד עורכי הדין כהן קריסי המתמחים בדיני נזיקין – בבקשה כי יסייע לה. ראשית פנה עו"ד כהן למוסד לביטוח הלאומי, על מנת להסדיר את ההליכים מול הביטוח הלאומי, ולאחר סדרת בדיקות נקבעו לה אחוזי נכות לצמיתות בעקבות הפגיעה שעברה בעמוד שדרה מותני וצווארי, והיא קיבלה פיצוי של 95 אלף שקלים בגין נכות זו בצרוף דמי הפגיעה לה.

עם סיום ההליכים מול הביטוח הלאומי תבע עו"ד כהן את ביטוח החובה של הרכב בו נסעה לאור היות התאונה תאונת דרכים. במסגרת כתב התביעה כנגד חברת הביטוח טען עו"ד כהן כי "בעקבות התאונה שהתה התובעת באי כושר של 19 ימים בטרם חזרה לעבודתה ונאלצה לקבל סיוע מצד ג'" וכי "עובר לתאונה הייתה יכולה התובעת לבצע כל פעולה יום-יומית פשוטה, יכולת אשר נפגעה בעקבות התאונה".

כן טען עו"ד כהן כי קיים חשש שהפגיעה שנגרמה לה עקב התאונה, יכול ותפגע ביכולת ההשתכרות של התובעת, ובעתיד הרחוק ייתכן והדבר ישפיע על היקף עבודה והכנסותיה.

בנוסף דרש עו"ד כהן לפצותה בגין הוצאות רפואיות, צער כאב וסבל ועזרה צד ג' לה נדרשה ותידרש בעתיד לקבל עקב התאונה.

לאחרונה, בהסכם פשרה, פוצתה האישה בגין התביעה ב-180 אלף שקלים ובתוספת התשלום מביטוח לאומי קיבלה 275 אלף שקלים כתוצאה מהתאונה. 

השאר תגובה

דילוג לתוכן