השבתה של המפעל עומדת על הפרק" חששות העובדים התאמתו. הנהלת החברה הודיעה היום על מכירת מפעל עשות אשקלון לקרן פימי. רמי גואטה, יו"ר הסתדרות במרחב אשקלון: "לא נעבור על כך לסדר היום; צפויים צעדים ארגוניים נוספים"

בעיצומו של סכסוך העבודה במפעל עשות אשקלון מגלים הבוקר העובדים כי היה יסוד מוצדק לחשש שלהם לפיו הנהלת החברה פועלת למכור את המפעל, ואכן מדיווח שנמסר היום לבורסה עולה כי חברת אלביט צפויה למכור את המפעל לקרן פימי, זאת מבלי שעובדי החברה נתנו את ברכת הדרך למהלך.

במהלך היום (חמישי) יקיימו העובדים ישיבת חירום במפעל ולאחריה תתקבל החלטה אם להחריף את הצעדים נגד הנהלת החברה עד כדי השבתת המפעל כבר בימים הקרובים.

רמי גואטה, יו"ר ההסתדרות במרחב אשקלון, שיגר לפני כחודש מכתב חריף לאודי ורד, מנכ"ל אלביט יבשה ותע"ש, בו הביע תדהמה מהמהלך המתוכנן: "זה מכבר ביצעתם את רכישת עשות אשקלון במסגרת התע"ש וכעת, לאחר זמן קצר, ולמרות התחייבויותיכם והבטחותיכם מעל כל במה כי תשקיעו ותפתחו את תע"ש ועשות, אתם פועלים במחשכים על מנת להיטיב עם אלביט באמצעות סיכום על מכירת עשות וזאת מבלי ליידע את ועד העובדים וההסתדרות".

גואטה הבהיר לורד כבר אז כי כל ניסיון של הנהלת החברה להציג לעובדים הסכם מכירה מוגמר ייתקל בהתנגדות מוחלטת מצידם ומצד ההסתדרות.

"לצערי", כותב גואטה, "בחרתם בדרך של הסתרה מכוונת, אך אנו יודעים את כל הפרטים ומשכך נפעל בכל האמצעים העומדים לרשותנו".

זמן קצר לאחר מכן הוכרז סכסוך עבודה במפעל וכעת מאיימת ההסתדרות על רקע המכירה הצפויה להחריף את הצעדים הארגוניים נגד הנהלת החברה.

רמי גואטה: "מפעל עשות אשקלון מהווה עוגן מרכזי ועיקרי בעיר אשקלון וסביבותיה ובעל שם מקצועי בקנה מידה עולמי. זהו אינו גוף המועבר מיד ליד על מנת להשיא רווחים לבעלי המניות על גבם של העובדים. עשות הינו מפעל מצליח ורווחי שכבר עבר תוכנית פרישה מרצון של עובדים ואין כל סיבה להעמיד כעת את החברה למכירה ולסכן את עתיד העובדים. אנו למודי מאבקים ולא ניתן למהלך שכזה לעבור לסדר היום".

גואטה מבהיר גם היום להנהלת החברה כי ההסתדרות נחושה למנוע את המהלך הצפוי.

גם יו"ר ועד העובדים במפעל, רחמים גואטה, הבהיר להנהלת אלביט כי כל מהלך שכזה ייתקל בהתנגדות עזה וברורה של העובדים על כל המשתמע מכך. "אנו מגלים היום שהחשש שלנו היה מוצדק לחלוטין. הנהלת חברה פעלה בסתר מאחורי גבנו לגבש את עסקת המכירה הזו, אך אנו נחושים לשמור על זכויות עובדי עשות ולמנוע כל פגיעה בהם".

השאר תגובה

דילוג לתוכן