סמ"ר דרור סלום הוא לוחם בגדוד 101 של חטיבת הצנחנים.
היום, במסגרת מבצע "שומר החומות" מול ארגון הטרור חמאס, הגדוד שלו מתגבר את כוחות צה"ל בצפון רצועת עזה, במרחק דקות ספורות מביתו– קיבוץ אור הנר.

"את הנופים סביבי אני מכיר מגיל אפס״, דרור מספר עם ניצוץ בעיניים. בימים אלו דרור וחיילי הגדוד נמצאים בכוננות ופרוסים ליד זיקים,
"אנחנו כאן ונעשה כל מה שצריך ע״מ לשמור על תושבי הדרום והמדינה".

"בכל זמן שבו אנחנו פועלים כל אחד רוצה לשמור על הבית שלו, והבית של כולנו הוא המדינה הזו, האנשים שכאן. אנחנו מקבלים מסרים מהמשפחות כל יום, הם אומרים לנו שהכל בסדר ומנסים להרגיע, אבל זו סיטואציה מורכבת, הדאגה למשפחות תמיד קיימת."

בעוטף עזה, גדוד 101 של חטיבת הצנחנים מוכן לכל תרחיש. הלוחמים האמיצים מתגברים את שאר הכוחות בזירה, שומרים על האזור ומבצעים את משימותם המבצעיות על הצד המקצועי והטוב ביותר.

"אני כאן כדי לשמור על הבית. האזור עליו אני מגן הוא הבית שלי, המשפחה שלי, החברים שלי. כולם שואלים אותי איך אני יכול להיות במרחק של דקות מהבית, לראות את מה שקורה ולהמשיך לפעול?״ דרור מסכם, ״כשאני עומד כאן, אני יודע שאני עושה את זה עם הפנים לעזה ועם הגב לבית. אני מרגיש את התמיכה של המשפחה, החברים, הקיבוץ וכל תושבי המדינה. אני יודע שהבית שלי מאחוריי, ואני עומד כאן ושומר עליו – וזה כל הכוח שאני צריך"

השאר תגובה

דילוג לתוכן