עיריית אשקלון נערכת לסגר: פעילות השמרטפיות תחודש; אזרחים ותיקים יוסעו לביצוע חיסונים

בהתאם להחלטת הממשלה על הידוק הסגר השלישי והחמרת הגבלותיו התכנס משל"ט הקורונה בניהולו של ראש העיר, תומר גלאם, ונציגי המכלולים השונים בחירום.

בפתח הדברים התייחס ראש העיר לנתוני התחלואה שנמצאים בעלייה בימים האחרונים, והנחה על החמרת האכיפה והגברת הנוכחות של הפיקוח העירוני ופיקוד העורף בשטח, בדגש על מניעת התקהלויות ואי עטיית מסכה. במקביל, יימשכו מאמצי ההסברה באמצעות ניידת ההסברה הרכובה שתמשיך בפעילותה בשכונות ובמרכזים המסחריים.

בתחום הרווחה והשירותים החברתיים, עובדים סוציאליים מטעם האגף ימשיכו לעמוד בקשר שוטף מול התושבים, בעיקרם האזרחים הוותיקים, ניצולי השואה והעריריים.

צילום: דוברות עיריית אשקלון

נציין כי עיריית אשקלון החלה בימים האחרונים ביוזמת ׳מתניידים לחיסונים׳ במסגרתה מוסעים תושבים בגילאי 65 ומעלה היישר מביתם למתחמי החיסונים הרלוונטיים עבורם. עוד נציין כי העירייה השיקה שירות חדש באמצעות המוקד העירוני ומוקד קורונה לקביעת תור לחיסון לאזרחים הוותיקים. כיום, עומדת אשקלון על נתון מרשים של כ-21,400 תושבים באוכלוסיית היעד שביצעו חיסון.

צילום: דוברות עיריית אשקלון

עוד בנושא רווחה, השבוע, פנה ראש העיר במכתב לשר הפנים, ח״כ אריה דרעי, והציע להקדים את הפעימה הראשונה של היוזמה המשרדית לביטחון תזונתי למשפחות מוחלשות על ידי כרטיסים נטענים ברשתות המזון השונות, במטרה לסייע לאותן משפחות להיערך כראוי לסגר.

מערכת החינוך תפעל בהתאם להנחיות שהתקבלו מהממשלה ולפיכך, החל מיום שישי, 08.01.2021 תעבור מערכת החינוך ללמידה מרחוק בהתאם למתווים של משרד החינוך, זאת למעט מסגרות החינוך המיוחד ונוער בסיכון שיפעלו כרגיל.

בהתאם לכך, הנחה ראש העיר שלא לגבות תשלומים מההורים עבור גבייה שטרם בוצעה, ואילו עבור גבייה שבוצעה מראש הנחה ראש העיר להשיב את הכספים להורים בגין פעילות שלא תתקיים במהלך ימי הסגר. לפיכך, בחברה העירונית מסרו להורים כי לא תתבצע גבייה ב-10 לחודש ינואר עבור צהרונים, מעונות היום ומחלקת כדורסל. הגבייה, בחודש פברואר, תתבצע ב-10 לחודש פברואר ותכלול את החלק היחסי של חודש ינואר.

כמו כן, כפי שבוצע בסגרים הקודמים, תפעיל העירייה החל מיום ראשון שמרטפיות לילדי עובדי מערכת הבריאות ומערכת החינוך המיוחד, במטרה לאפשר להם להמשיך בעבודתם החשובה בידיעה שילדיהם נמצאים תחת טיפול ומענה מסור ומקצועי. השמרטפיות יפעלו בבית הספר ארלוזורוב וגני צבר עבור ילדי עובדי בית חולים. בנוסף, תפתח שמרטפייה במתנ"ס בית ווסק ובגני חבצלת עבור ילדי עובדי החינוך המיוחד. כמו כן, תפתח שמרטפייה במתנ"ס נווה דקלים עבור ילדי עובדי קופות החולים.

במקביל, העירייה פועלת לגיבוש תכנית שתייצר תכנים ופעילויות לכלל המשפחה על מנת לספק לילדי העיר פעילות חווייתית גם בתקופת הסגר.

עיריית אשקלון מזמינה את התושבים לפנות אליה בכל נושא ובכל עת באמצעות המוקד העירוני 106 שפועל 24/7 ובאמצעות מוקד הקורונה הרשותי 2565*.

להנחיות הסגר המלאות >https://bit.ly/39dP9vQ

השאר תגובה

דילוג לתוכן