אשקלון חוגגת ל"ג בעומר בטיחותי ואקולוגי חלוקת חביות הבערה ידידותיות לסביבה והגדרת שטחי הבערה כחלק מההיערכות לל"ג בעומר ברחבי העיר

ביום חמישי הקרוב, 29.04.21, יחול ערב ל"ג בעומר ובעיריית אשקלון, בהתאם להנחיית ראש העיר, תומר גלאם, יוצאים במיזם לצמצום מספר המדורות בעיר על ידי חלוקת חביות עם חומרי בעירה ידידותיים לסביבה. החלוקה תתבצע על פי הרשמה מראש ולקבוצות של מינימום 50 אנשים יחדיו על מנת להבטיח את ריכוז המדורות. ההרשמה מתבצעת דרך מוקד 106. מספר החביות מוגבל.

כמו כן, בהתאם להנחיות כבאות אש והצלה לישראל ניתן להבעיר מדורות בשטח חולי, כורכרי ופתוח בלבד. על המדורה להיות במרחק של שישה מטרים בין מדורה אחת לשנייה. להלן רשימת מקומות מומלצים לקיום מדורות:

1. אלדן: שטח חולי פתוח בלבד
2. רצועת חוף צפון: חוף גוטה למעלה שטח חולי/כורכר
3. פארק גולדה
4. גבעת ציון: רחוב בנימין/ רחוב השבטים – שטח חולי פתוח
5. אצטדיון עירוני: שטח כורכר פתוח
6. שד' בן גוריון סמוך לאהבת אחים
7. סיטי: מול היכל השבת שטח החולי
8. שופרסל דיל אלי כהן: רחוב לכיש שטח חולי בלבד
9. נווה הדרים רחוב אלול שטח חולי.
10. כיכר שד' דרום אפריקה/נשיא שטח חולי בלבד

חל איסור מוחלט להבעיר מדורות במיקומים הבאים:

1. חופי ים באופן גורף מוכרזים/לא מוכרזים.
2. מדשאות ושטחים עם צמחייה.
3. גנים ציבוריים.
4. גני משחקים.
5. מוסדות חינוך – בתי ספר וגנים.
6. מתחת לרשתות חשמל.
7. בקרבה לעצים ולצמחייה.
8. בקרבה למבנים.

בנוסף, על מנת לשמור על בטיחות התושבים והסדר הציבורי, יתוגברו צוותי האכיפה ברחבי העיר והשיטור העירוני, הפיקוח העירוני יעבדו בשיתוף פעולה יחד עם כוחות הכיבוי ויסיירו במהלך הלילה במוקדים שונים.

יש לנקוט משנה זהירות בכל הקשור להדלקת מדורות והבערת אש, להלן ההנחיות: בבחירת מקום קיום המדורה, יש להקפיד על שטח נקי וחשוף. אין להדליק מדורה בסמוך לשדה קוצים ושיחים, או לאזור מיוער, ובסמוך לקווי טלפון וחשמל.

בסיום המדורה, הקפידו על כיבויה המוחלט והשארת שטח המדורה נקי משאריות המזון ופסולת. ישנם פחים המיועדים לכך. אין להעמיד את הקרשים לגובה, היות שהם עלולים ליפול בעת התלקחותם ולגרום לפגיעות באלו הנמצאים בקרבת המדורה. מומלץ לגדר את המדורה באבנים על מנת שהאש לא תתפשט, האבנים יהוו גם מחסום לכניסת הילדים לשטח המסוכן.

זה המקום לציין כי לעיתים מתרחשת תופעה קשה של השלכת בעלי חיים למדורה ועלינו לפעול כקהילה אחת כדי לגדוע תופעה זו ולמנוע כל ניסיון שלה. בנוסף, בעירייה קוראים להורים לעמוד מקרוב אחר מיקום המדורה המתוכננת של הבן או הבת, לקבוע דרכי התקשרות ולהקים רשת קשר הורית למקרה הצורך.

השאר תגובה

דילוג לתוכן