אשקלון אינה עומדת בקריטריונים של החזרה ללימודים, ראש העיר פנה לשר הבריאות בבקשה לשנות זאת

ראש העיר, תומר גלאם, פנה הבוקר (חמישי) לשר הבריאות, ח״כ יולי אדלשטיין, למנכ״ל משרד הבריאות, פרופ׳ חזי לוי, ולפרויקטור הקורונה, פרופ׳ נחמן אש, וביקש מהם להכליל את אשקלון במסגרת הערים בהן מערכת החינוך תוכל לשוב לפעילות כבר ביום ראשון הקרוב.

ראש העיר ציין כי ישנם מספר נתונים חשובים שיכולים לתמוך בעמדה זו ולפיהם, הציון של העיר שנמצא במגמת ירידה ועומד על 6.6 והצבע של העיר שהינו כתום בהיר.

כמו כן, אחוז התושבים בקרב גילאי 50 ומעלה שנמצאים שבוע לאחר חיסון שני עומד על 63 אחוזים והוא צפוי לעלות ללמעלה מ-70 אחוזים בתוך יום או יומיים. נתון חשוב נוסף הינו אחוז האוכלוסייה בחסינות גבוהה ובינונית בקרב גילאי 50 ומעלה שעומד על 76 אחוזים.

צילום: סיון מטודי

״תמונת המצב באשקלון, מבחינת חיסונים, מעודדת ויחד עם זאת אנחנו לא נחים על זרי הדפנה ויחד עם הפעילות היומיומית של מתחמי החיסונים בעיר, נקיים ביום ראשון הקרוב יום חיסונים גדול לכל מבוטחי קופות החולים, זאת לצד מאמצעי הסברה ופעולות יזומות להרחבת המתחסנים בקרב אזרחים ותיקים ומרותקי בית. היינו מהרשויות הראשונות שיזמו הסעות לאוכלוסיות אלו וזה נמשך גם בימים אלו.

״מעבר לכל זה״, הוסיף ראש העיר, ״התלמידים באשקלון, כמו גם הוריהם, משוועים לשובן של המסגרות החינוכיות, ובצדק. אין תחליף להוראה פרונטלית בגן ילדים או בבית הספר וזה נחסך מהתלמידים שלנו במשך זמן ממושך.

״לאור כל אלו, אני מבקש מכם לפעול כדי להכליל את אשקלון בערים בהן מערכת החינוך תיפתח ביום ראשון הקרוב. אני משוכנע כי בקשתי לא תיפול על אוזניים ערלות וכי אתה מבין את החשיבות העצומה בכך״.

בנוסף, כהיערכות לשינוי צבע העיר, הצטרף ראש העיר לקריאת פורום ה-15 לפיה יחזרו ללימודים גם חטיבות הביניים בערים ירוקות וצהובות. ״הנזק המצטבר, הפדגוגי והנפשי, הנגרם לשכבת תלמידים זו בשנה האחרונה הינו הכבד ביותר ויש לפעול בדחיפות כדי להחזירם לאלתר לפעילות בית ספרית״.

השאר תגובה

דילוג לתוכן