ההסתדרות מאיימת בסכסוך עבודה בעשות: "אלביט מנסה למכור את המפעל מאחורי גבם של העובדים"

ועד העובדים חשף באקראי כוונה למכור את החברה לגורם אחר והודיע על התנגדות נחרצת למהלך – ההסתדרות במרחב אשקלון מתייצבת לצד העובדים: דורשת מהנהלת החברה לעצור כל מהלך מתוכנן של מכירה ולהתמקד בפיתוח ושגשוג המפעל

רמי גואטה, יו"ר ההסתדרות במרחב אשקלון, מאיים השבוע בנקיטת צעדים ארגוניים נגד חברת אלביט, הבעלים של מפעל עשות אשקלון, לאור מידע שהתקבל על כוונה החברה למכור את עשות לגורם אחר, ללא ידיעת העובדים ובניגוד מוחלט לעמדתם.

גואטה שיגר מכתב חריף לאודי ורד, מנכ"ל אלביט יבשה ותע"ש, בו הביע תדהמה מהמהלך המתוכנן: "זה מכבר ביצעתם את רכישת עשות אשקלון במסגרת התע"ש וכעת, לאחר זמן קצר, ולמרות התחייבויותיכם והבטחותיכם מעל כל במה כי תשקיעו ותפתחו את תע"ש ועשות, אתם פועלים במחשכים על מנת להיטיב עם אלביט באמצעות סיכום על מכירת עשות וזאת מבלי ליידע את ועד העובדים וההסתדרות".

גואטה הבהיר לורד כי כל ניסיון של הנהלת החברה להציג לעובדים הסכם מכירה מוגמר ייתקל בהתנגדות מוחלטת מצידם ומצד ההסתדרות.

"לצערי", כותב גואטה, "בחרתם בדרך של הסתרה מכוונת, אך אנו יודעים את כל הפרטים ומשכך נפעל בכל האמצעים העומדים לרשותנו, לרבות סכסוך עבודה שיוכרז בימים הקרובים, על כל המשתמע מכך".

רמי גואטה: "מפעל עשות אשקלון מהווה עוגן מרכזי ועיקרי בעיר אשקלון וסביבותיה ובעל שם מקצועי בקנה מידה עולמי. זהו אינו גוף המועבר מיד ליד על מנת להשיא רווחים לבעלי המניות על גבם של העובדים". עשות הינו מפעל מצליח ורווחי שכבר עבר תוכנית פרישה מרצון של עובדים ואין כל סיבה להעמיד כעת את החברה למכירה ולסכן את עתיד העובדים. אנו למודי מאבקים ולא ניתן למהלך שכזה לעבור לסדר היום".

גואטה דורש מהנהלת החברה לעצור כל מהלך מתוכנן של מכירה ולהתמקד בפיתוח ושגשוג המפעל.

רמי גואטה יו"ר ההסתדרות

גם יו"ר ועד העובדים במפעל, רחמים גואטה, הבהיר להנהלת אלביט כי כל מהלך שכזה ייתקל בהתנגדות עזה וברורה של העובדים על כל המשתמע מכך. "ככל שהנהלת אלביט תבחר לפעול במחשכים ובהסתרת המהלך אנו נפעל ככל שביכולתנו לשמור על זכויות עובדי עשות ולמנוע כל פגיעה בהם".

במענה לפניות שקיבל לא הכחיש אודי ורד, מנכ"ל אלביט יבשה ותע"ש כי הנהלת החברה בוחנת כיום "כיוונים לייצוב החברה", אך לא פרט מהם אותם כיוונים. עם זאת התחייב לשמירת מערכת יחסי עבודה טובים ושמירת זכויות העובדים וכי אם יקודם מהלך כלשהו העשוי להשפיע על העובדים, ייעשה הדבר בשקיפות מירבית מול ועד העובדים.

בהסתדרות כאמור לא מסתפקים בהבטחות הללו וכבר נערכים למאבק ומבהירים להנהלת החברה כי יתנגדו נחרצות לכל מהלך מכירה שעלול להשפיע על עתיד החברה.

השאר תגובה

דילוג לתוכן