ביום רביעי  נערך טקס קריאת כביש על שמו של ראש הממשלה המנוח, אריאל (אריק) שרון ז"ל, שתרם רבות לביטחונה וקידומה של מדינת ישראל, במהלך הסרת הלוט, בה השתתף גם שבתאי צור הובטח לו רחוב בקרוב, צור בתגובה: בתחילת דצמבר יש לי הפתעה בשבילכם"

הטקס נערך במעמד ראש העיר, תומר גלאם, בנו של שרון, גלעד שרון, מ"מ ראש העיר, סופה ביילין, משנה לראש העיר, מישל בוסקילה, יו"ר ועדת שמות וחבר מועצת העיר, שי רובין, מ״מ ראש העיר אשקלון לשעבר ויו"ר הטוטו, שבתאי צור, בני משפחה, מכובדים ואורחים נוספים.

אריאל (אריק) שרון ז"ל היה לבוגר האוניברסיטה העברית בירושלים במשפטים ובוגר בית הספר לפיקוד ומטה בבריטניה. מלבד היותו ראש הממשלה האחד עשר של ישראל כיהן גם בתפקידים כגוון: שר הביטחון השמיני, שר החקלאות, שר התעשייה והמסחר, שר הבינוי והשיכון והשר לתשתיות לאומיות.

ראש העיר, תומר גלאם: "אריאל שרון ז"ל היה אדם דגול שלחם את מלחמות ישראל הרבות והקדיש את חייו למאבק עיקש למען ביטחונה והקמתה בשנותיה הקשות. נמשיך לפעול להנצחת האנשים שעשו היסטוריה בעיר ובמדינה בכלל, זו היא זכות עבורנו להעניק להם את הכבוד הראוי להם ע"י הנצחתם והנצחת פעילותם במרחב הציבורי."

גלעד שרון, בנו של אריאל שרון ז"ל: "אני רוצה להודות לראש העיר ולוועדת השמות על הכבוד. אני מתרגש שאתם קוראים את הדרך היפה הזו על שמו של אבי, על רקע אחד החופים היפים בעיר. כבוד גדול ותודה גדולה".

מ"מ ראש העיר, סופה ביילין: "לקריאת עורק התחבורה החדש של אשקלון ע"ש אריאל שרון יש משמעות סימבולית רבה. בעל הביוגרפיה הלא קלה, אלוף דגול ששיחק תפקיד מיוחד הן בפוליטיקה הישראלית והן בשלב הראשון של 'העלייה הגדולה', הפך לחלק בלתי נפרד מההיסטוריה של מדינת ישראל, ועכשיו לשם נוסף וחשוב על מפת אשקלון, שיש עלייה מקום לרבים ממי שעשו את ההיסטוריה הזו במו ידיהם".

חנוכת הכביש השבוע, צילום: יוסי את עוזי

יו"ר ועדת שמות וחבר מועצת העיר, שי רובין: "אריאל שרון היה לראש ממשלה ולוחם עבור מדינת ישראל. לכבוד הוא לעיר אשקלון לקרוא לכביש על שמו ולהנציח את זכרו. אני מודה לראש העיר על שיתוף הפעולה ועל הזכות להוקיר תודה לאנשים הראויים לכך." עוד הוסיף רובין כי הוא מתכוון לכנס ועדה שתשנה את הקריטריונים של קריאת שמות כך שניתן יהיה לתת שמות גם על אנשים חיים, מה שמאוד שימח את שבתאי צור, מוותיקי הפוליטיקאים באשקלון, והשגריר בדימוס. כזכור, צור קיבל בעבר רחוב על שמו, אך היות והייתה מאחורי זה סערה ציבורית הנושא נגנז. מיותר לציין כי מבחינה ציבורית אין ראוי ממנו לכבוד כזה. צור מאוד מקווה לזכות ברחוב בעודו בחיים, בינתיים מסר לנו צור כי יש לו הפתעה דרמטית עליה יכריז ב – 1.12.21 , אנחנו כבר לא יכולים לחכות. 

השאר תגובה

דילוג לתוכן