סמ"ר ג', מסיים קורס מכונאי מוטס, גאווה מקומית לאשקלון!

ביום שני האחרון, ה-27 בדצמבר 2021, התקיים טקס הסיום של קורס מכונאים מוטסים בבסיס פלמחים, בהשתתפות מפקד הבסיס תא"ל עומרי דור, ראש להק ציוד תא"ל שמעון צנציפר וראש להק השתתפות ומסוקים תא"ל מתן עדין.

מכונאי מוטס הוא איש צוות עזר אוויר המשמש יחד עם הקברניט וטייס המשנה את צוות המסוק החיוני לביצוע כלל משימות המערך לרבות חילוץ, פינוי פצועים, הטסת כוחות, ציוד ועוד. בית הספר למכונאים מוטסים מכשיר מכונאים מוטסים לכלל מערך מסוקי התובלה במסגרת קורס ייעודי הנמשך שמונה חודשים ונחלק לארבעה שלבים.

הקורס מורכב מארבע שלבים:

שלב ראשון, טירונות חי"ר הכוללת ניווטים, שדאות, מטווחים ועוד.

שלב שני, מכין, במהלכו עוברים החניכים הכשרה מעמיקה על המסוק ומערכותיו השונות, אווירודינמיקה ומטאורולוגיה.

שלב שלישי – ראשוני, בו נלמדים יסודות העולם האווירי ועבודת המכונאי המוטס. שלב זה מתבצע יחד עם קורס האימון המבצעי של טייסי מסוקי התובלה.

שלב רביעי ומתקדם, במהלכו מתמקצעים החניכים בעבודת המכונאי המוטס תוך עלייה במורכבות המשימות והעמידה ביעדים.

המועמדים הם טכנאים במערך האחזקה שחלקם אותרו לפני הגיוס וחלקם לאחריו. לאחר כ18 חודשי שירות לפחות ומיון קפדני נבחרים הטובים ביותר להתחיל את הקורס.

סמ"ר ג', בן 21 מאשקלון, הוא האח האמצעי מבין שלושה, בנעוריו הדריך והתחרה באופן מקצועי באומנות לחימה. סמ"ר ג' למד במסלול שחרות ב'אורט אפרידר' במגמת הנדסת אלקטרוניקה ומחשבים בתיכון, הוא מאוד אהב את המגמה אשר הכינה אותו באופן מיטבי לשירות בחיל בפרט ובצה"ל ככלל

צילום: דובר צה"ל

סמ"ר ג' התגייס לטייסת 124 כמאותר למכונאי מוטס, ולאחר כשנה וחצי יצא אל הקורס.

סמ"ר ג' מספר על הקורס, "המכונאי דואג להעביר אנשים ממקום הסכנה אל איזור מבטחים. זהו תפקיד עם ערך מוסף".

השאר תגובה

דילוג לתוכן