בשורה לעסקים המקומיים:

הפחתה בשיעור עדכון הארנונה למסחר ולמשרדים באשקלון

לבקשת ראש העיר, תומר גלאם, אישר משרד הפנים לעירייה שלא להעלות את שיעור עדכון הארנונה לשנת 2021 למסחר עד 200 מ"ר וכן למשרדים עד 150 מ"ר.

המדובר באישור חריג, שנובע, כאמור, מבקשת ראש העיר לסייע לעסקים המקומיים, בכל דרך, בשל משבר הקורונה.

עם קבלת האישור, נערכים כעת באגף ההכנסות על יישום הבשורה בקרב העסקים הרלוונטיים וההפחתה תוטמע החל מינואר 2021, כבר בתלושי הארנונה הקרובים שיתקבלו.

ראש העיר, תומר גלאם: ״העסקים באשקלון ספגו מכה קשה במהלך השנה האחרונה וכרשות, נרתמנו לסייע להם, לחזק ולקדם אותם ככל הניתן. הבשורה על ההפחתה בארנונה היא רק דוגמא אחת מיני רבות ליוזמות שביצענו בשנה החולפת ואני מבטיח כי נמשיך לשקוד על יוזמות נוספות עבורם".

נזכיר כי במהלך משבר הקורונה ביצעה העירייה שורה של צעדים במטרה להיטיב עם העסקים המקומיים, בהם הקמת קרן מטעם העירייה על סך 2 מיליון שקלים לקידום בעלי עסקים; מתן אפשרות להרחיב את פעילותם למרחב הציבורי; פטור מארנונה לשלושה חודשים באופן אוטומטי לעסקים הזכאים לכך; קמפיין 'קונים מאשקלונים' לעידוד הצריכה המקומית במסגרתו צולמו עשרות בעלי עסקים ועלו בשלטי חוצות; חלוקת שילוט עם הנחיות משרד הבריאות כחלק מעמידה בתנאי התו הסגול בקרב עסקים; הקמת אתר ייעודי לעסקים הכולל מידע, הדרכה ופרסום; יצירת מפת העסקים של אשקלון באתר העירייה ועוד.

השאר תגובה

דילוג לתוכן