רגע לפני ישיבת מועצת העיר איתי סער חושף: בית הגמלאי במקום הנצחה ביד לבנים,  התכנית שלא באמת נגנזה

הערב בישיבת המועצה תעלה לדיון התכנית להקמת 80 יחידות דיור, שני בנייני מגורים שמונה קומות האחד מעל מרכז מסחרי ברחבת יד לבנים, שזכתה לכינוי "בית הגמלאי והסטודנט".

לאחר שחבר מועצת העיר, איתי סער התנגד לתכנית ההזויה ולמחטף וההטעיה בתהליך אישורה – הודיע גלאם שהוא מקפיא את התכנית לחשיבה מחדש.

הסעיף מתוך סדר היום לישיבת המועצה הערב

אך מילים לחוד ומעשים לחוד, הנושא נשאר כפי שהוא ויובא לאישור מועצת העיר הערב. איתי סער לא נותר אדיש והעלה פוסט נוקב: "דרשתי ואני עדיין דורש החלטת מועצה על ביטול הפרוייקט. מילים לא יעזרו להסיר את הבושה מהעיר. זו היתה גם אחת הסיבות להתפטרותי.

למרות ההתחייבויות שלו ביד אחת, ביד השניה גלאם ממשיך לקדם את הפרוייקט. ההבטחות לציבור, למשפחות השכולות – הכל שקרים ומילים ריקות.

הנה ההוכחה: הודעה על אישור התכנית בוועדה המחוזית שתלתה העירייה בעצמה סמוך ליד לבנים, הרבה אחרי ההתחייבות להקפיא את הפרוייקט. התלייה עצמה היא הודעה שהתכנית אושרה והעירייה מקדמת את ביצועה.

ההבטחות הן מסך עשן וזריית חול בעיני התושבים והמשפחות השכולות.

רק החלטת מועצה תסיר את הבושה מהעיר ואת הפגיעה בזכר הנופלים והנופלות קודשי ישראל.

חברי המועצה כולם יזכו להראות לציבור באיזה צד הם – בצד הערכים, בצד שמירת זכרם הקדוש של הבנים והבנות חללי כוחות הביטחון ופעולות האיבה, או בצד קומבינות הנדל"ן האשקלוניות על חשבון כאב המשפחות וזכר הנופלים.

אין אפשרות שלישית."

כמובן שדבריו נפלו על אזניים ערלות וכעת נותר להמתין ולראות מה יעשו חברי המועצה. האם יצביעו כמו עדר או יעצרו לחשוב רגע כאנשי ציבור ולא כאנשי כיסא.

השאר תגובה

דילוג לתוכן