תלמידי בית הספר 'אורט רונסון' קיימו פגישה עם במאי הסרט המיתולוגי "מלך האריות" רוב מיינקופ והוכיחו כי כשרוצים- הכל אפשרי.

במסגרת שבוע מעוף, התבקשו  תלמידי חטב לבחור נושא כראות עיניהם לחקור וללמוד אודותיו ולהגיש עבודת סיכום ומסקנות על הנושא בתום אותו שבוע.

בתחילת השבוע שעבר, עברו התלמידים הכשרה בידי מורה מנחה שנבחר למשימה, ובה למדו כיצד לחקור נושא, מה בדיוק ואיך לחפש את הנתונים הרלוונטיים הדרושים להבנת כל נושא, שיטות מחקר שימוש בכלים דיגיטליים חדשניים על מנת להכין תוצרים איכותיים ומועילים. 

ביום שני שעבר הופתע צוות בית הספר לקבל בקשה לא שגרתית משלוש התלמידות מכיתה ז 6( עלמה שץ, יהל מלול ואסתר אורבוגוסו). "אנו מבקשןת לערוך את שבוע החקר על הסרט 'מלך האריות'", פנו לצוות בית הספר.

הצוות שהופתע מהנושא המקורי, שמח על היצירתיות של התלמידים ועודד אותם להמשיך ולחקור אודות הסרט המיתולוגי והבלתי נשכח, כמובן תוך סיוע מלא של הצוות  ובמיוחד של מחנכת הכיתה אלין בן משה.

כבר למחרת היום נדהם הצוות מהיצירתיות  של התלמידות שפנו באופן עצמאי לבימאי הסרט רוב מינקוף וביקשו ממנו להיפגש איתם לשיחת זום.

מינקוף שביים סרטים נוספים כגון :ליטל סטיוארט, הממלכה המכושפת, שוד משותף ועוד. נענה להזמנה ואכן ביום רביעי שעבר, בשעות הערב, עלו תלמידי כיתות ז'  לפגישת זום מרתקת במיוחד.

הם שוחחו עימו באנגלית, בסיועה של המורה גילי ויינר, שסייעה בשעת הצורך בתרגום השיחה. 

צילום: ביה"ס

התלמידים – ולמען האמת גם הצוות – התרגשו כולם מהמחווה של הבמאי היהודי,  ראשית הם הודו לו בחום על הפגישה עצמה, בצניעות מקסימה ענה מיינקוף שהוא מאוד שמח לדבר עם התלמידים הסקרנים.

התלמידים שאלו אותו כמה זמן לקח לו לעבוד על הסרט, איזה סרט שלו הוא הכי אוהב, מי הדמות האהובה עליו בסרט ועוד.

מיינקוף ענה באריכות ובנימוס לכל שאלה והתלמידים זכו לחוויה ייחודית וחד פעמית.

בסיום השיחה איחל הבימאי  לתלמידים פורים שמח וציין שיש לו קרובי משפחה ברמת השרון ובתל אביב.

"התלמידים הדהימו אותנו כל השבוע ביוזמות ותוצרים בנושאים מגוונים כמו בינה מלאכותית, מוסיקה, קולנוע, ספורט פסיכולוגיה חיובית ועוד .

כל היוזמות ובמיוחד היוזמה הזו הוכיחו שמדובר בנוער קוסמופוליטי , נועז, סקרן ויצירתי  סיפרה מנהלת חטיבת הביניים שרון אטלן.

" אין ספק שתקופת הקורונה איפשרה לצוות ןלתלמידים לצאת למסעות למידה אחרים חוצי גבולות ותחומי דעת".

השאר תגובה

דילוג לתוכן