שלב ב' של החיסון הישראלי בברזילי יוצא לדרך:
ביום ד' השבוע יגיעו למרפאת המחקר של המרכז הרפואי ברזילי חמשת המתחסנים הראשונים

בימים האחרונים הושלמו ההכנות האחרונות, והשבוע, ביום ד', יגיעו למרכז הרפואי ברזילי חמשת המתחסנים הראשונים שישתתפו בניסוי החיסון הישראלי – חיסון בפיתוח המכון הביולוגי (BriLife).

עד כה נרשמו 350 משתתפים פוטנציאליים, וכעת לאחר השלמת סבב הבדיקות הראשוניות, ועם קבלת אור ירוק להתחלת התהליך, יוצא לדרך שלב ב' של הניסוי.

הניסוי בברזילי יכלול בין היתר מגזרים בהם התחלואה יחסית גבוהה, וכמו כן תהיה אפשרות לפתוח את קוד החיסון במקרה שמתנדב ירצה לדעת אם קיבל חיסון אמיתי או דמה – על מנת להחליט אם לקבל חיסון של חברת פייזר או מודרנה גם במהלך תקופת המחקר.

פרופ' יניב שרר, מנהל המרכז הרפואי ברזילי: "המרכז הרפואי ברזילי נרגש להתחיל השבוע את החלק השני, המורחב והמשמעותי של ניסוי החיסון הישראלי לקורונה, בפיתוח המכון הביולוגי. ברזילי הוא בית של חדשנות רפואית מתקדמת ופורצת דרך – היינו הראשונים לפתוח מחלקות קורונה ולהציל חיים, היינו הראשונים לחסן את הצוותים הרפואיים וכעת אנחנו הראשונים בביצוע ניסוי החיסון הישראלי. לחיסון ישראלי, כחול לבן, ישנה חשיבות רבה, למען הבטחת המשך המאמץ הלאומי למיגור הקורונה, ואני מבקש להודות למאות הפונים שנרשמו והביאו נכונות להשתתף במחקר".

צילום: דוד אביעוז

פרופ' שלמה מעין, ראש צוות המחקר בברזילי: "ברזילי הוא המרכז הרפואי המוביל והמרכזי בדרום שבו מתקיים ניסוי המכון הביולוגי, ואחד משמונה מרכזים רפואיים נבחרים ברחבי הארץ שבהם יחוסנו כ-1,000 מתנדבים. זהו יום חג עבור המדע הישראלי, ואני מאמין שהחיסון הישראלי, בפיתוח המכון הביולוגי, יצטרף למערך החיסונים ויסייע בעצירת התפשטות הנגיף".

המשתתפים במחקר יקבלו החזר הוצאות עבור השתתפותם במחקר.

השאר תגובה

דילוג לתוכן