ראש העיר במשל״ט הקורונה היומי: ״יש לנו אפשרות למנוע מהעיר להפוך לאדומה״

הדברים נאמרו במסגרת משל״ט הקורונה היומי ועל רקע העלייה בתחלואה בעיר, שניצבת כיום בציון רמזור 6.9 (כתום) ובמרחק נגיעה מציון 7, שיכול להפוך אותה לאדומה, עם כל המשמעויות שיש לכך כמו הגבלות על מערכת החינוך, הגבלות במסחר ובתנועה.

על פי הנתונים, נכון להיום (ראשון) ישנם 972 חולים פעילים באשקלון, כאשר 33 מהם נוספו ביממה האחרונה. מקדם ההדבקה עומד על 1.04 אחוז ושיעור הבדיקות החיוביות עומד על כ-8 אחוז. בסוגיית הבדיקות נזכיר כי העירייה ממשיכה להפעיל לרשות התושבים בימים א׳-ו׳ את מתחם הבדיקות בהיכל התרבות ובמהלך השבוע האחרון בוצעו למעלה מ-7,600 בדיקות.

מנתונים נוספים שהוצגו במשל״ט עולה כי 1,356 תלמידי גנים ובתי ספר ו-209 אנשי צוות שוהים בבידוד. מתוכם, 37 חולים בגני הילדים ו-86 חולים בבתי הספר.

צעירים באשקלון – חולים יותר, מתחסנים פחות: מנתוני ההתחסנות עולה כי דווקא אוכלוסיית הצעירים, בקבוצת הגיל 16 עד 44, לא ממהרת להתחסן וניתן לומר כי קיים מתאם גבוה בין היעדר ההתחסנות בקרב אוכלוסייה זו לבין נתוני התחלואה הגבוהים.

נתונים מעודדים ניתן לראות בקרב שיעור המתחסנים בתוקף (שעבר שבוע מאז החיסון השני) מגיל 50 ומעלה שעומד על 74 אחוז. במטרה לעודד ביתר שאת את ההתחסנות ובהמשך להיענות הגבוהה לימי החיסונים שנערכו בשבוע שעבר, תקיים עיריית אשקלון יום חיסונים נוסף במרכז קהילתי ׳שפירא׳ בשכונת ׳שמשון׳ ביום חמישי הקרוב, 04.03.22 בין השעות 11:00 עד 23:00. ההשתתפות ללא צורך בהרשמה וללא הפנייה והיא מיועדת למבוטחי כל קופות החולים.

ראש העיר, תומר גלאם: ״על פי כל הסימנים, גם מבחינת מקדם ההדבקה, חולים פעילים והיקף התחלואה, אשקלון צפויה להיות מוגדרת כעיר אדומה בימים הקרובים, עם כל ההשלכות המשתמעות מכך והמרכזית שבהן היא סגירת מערכת החינוך, הטלת הגבלות נוספות על המסחר, המשק ועוד. יש לנו עוד אפשרות למנוע את זה.

״עיריית אשקלון מעמידה לרשותכם שורה של אמצעים שיכולים לסייע לנו בהורדת התחלואה ובהתמודדות טובה יותר עם התפשטות המגיפה. בראש ובראשונה, מתחמי החיסונים פתוחים לשירותכם ואתם מוזמנים להגיע להתחסן, בני נוער מגיל 16 ומעלה, נשים בהיריון, כל אוכלוסיות הסיכון וכלל התושבים. לאור ההיענות הגבוהה לימי החיסונים שקיימנו בשבוע שעבר, נערוך יום חיסונים נוסף ביום חמישי הקרוב במרכז שפירא בשכונת ׳שמשון׳ כדי לעודד את ההתחסנות גם בשכונה זו.

״לצד כל אלו, יצאנו בקמפיין הסברה ייעודי לאוכלוסיית הצעירים בקבוצת הגיל 16-44, שם אנחנו מזהים כי הם חולים יותר, אך מתחסנים פחות. אני קורא מכאן לתושבים, צאו להתחסן, שמרו על ההנחיות והימנעו מהתקהלויות.

״הוכחנו, לא אחת, שאנחנו יכולים להתמודד עם הנגיף ולהוריד את נתוני התחלואה בעיר. כעת, נדרש מאיתנו להוכיח את זה שוב. יש לנו יעד ואנחנו יכולים לעמוד בו – עיר ירוקה עם 100% מתחסנים. רק כך, נוכל להמשיך להפעיל את מערכת החינוך, לנצח את הקורונה ולחזור לחיים הנורמליים ולשגרה״.

מצורפת תמונת מצב של פילוח תחלואה לפי שכונות ומצב מתחסנים לפי קבוצות גיל.

השאר תגובה

דילוג לתוכן