"גן זוועות": כך תיארה בבקשתה פרקליטות מחוז דרום את גן "דיסני" באשקלון בו נחשפה התעללות קשה בפעוטות. הבקשה למתן צו הפסקה שיפוטי הוגשה נגד מנהלת המעון, קרינה ניימן, וזאת, לאור המסוכנות הנשקפת ממנה כמנהלת מסגרת וכמטפלת, לשלומם של הפעוטות השוהים במעון. לעמדת המדינה בבקשה, "אין זה מן הראוי כי מטפלות, ובפרט מנהלות, שאפשרו למציאות כזו להתרחש תחת אפן, תוך שנהנות מ"חוסר ידיעה", יוכלו לשוב ולטפל בפעוטות שאינם יכולים להגן על עצמם ושאינם בשלים דיים להבחין בין טוב לרע".

כזכור, הפרשה נחשפה לפני מספר חודשים לאחר שעלה חשדם של זוג הורים כי בנם חווה התעללות בגן. לאחר חשיפת הפרשה, נגד הגננת במעון "דיסני", אמיליה אוסטרובסקי, בת 71, הוגש כתב אישום המייחס לה ביצוע ריבוי עבירות של התעללות בקטין או חסר ישע ותקיפה.

המדובר בבקשה שניה שהגישה פרקליטות מחוז דרום (אזרחי) לבית משפט השלום בב"ש, לפי חוק הפיקוח על מעונות יום לפעוטות, להוצאת צו הפסקה שיפוטי נגד גן ילדים. לבקשה זו קדם צו הפסקה מנהלי, שהוצא לתקופה המקסימאלית על ידי אגף הפיקוח על מעונות יום ומשפחתונים במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.

אמיליה אוסטרובסקי | צילום מתוך הפגנת ההורים

בבקשה למתן צו הפסקה שיפוטי נגד מעון "דיסני" ביקשה המדינה, כי יאסר על המנהלת להפעיל מעון לפעוטות בכל כתובת וגם למספר מצומצם של ילדים. בבקשה צוין בין היתר, כי "תחת ניהולה והשגחתה, אפשרה המשיבה, הן כמנהלת והן כמטפלת במסגרת, למסגרתה להפוך לגן זוועות, שבו מתרחשים אירועי אלימות מזעזעים מצד כל אחת ואחת מהמטפלות בצוות הפעוטות. כמי שאמונה על יצירת אקלים חיובי, טיפולי וחינוכי, המשיבה פעלה בדיוק ההפך מהמצופה ממנה, כמנהלת וכאשת צוות חינוכית בכך שלא מנעה או התריעה על קיומה של אווירה אלימה העולה עד כדי אכזריות לשמה, במסגרתה".

באשר להליך הפלילי בעניינה של מנהלת המעון ומטפלות נוספות, טרם התקבלה החלטה סופית. בית המשפט השלום בב"ש, כאמור, נתן צו למשך 12 חודשים, עד ליום 19.7.22, להפסקת כל פעילות המעון "דיסני" ברחוב הנגב 3 באשקלון, וכן בכתובת ביתה של המנהלת או בכל כתובת אחרת.