שלושה אנשי קבע מאשקלון מצטייני הרמטכ"ל לשנת 2021

גם השנה, העיר אשקלון זוכה לנציגות מכובדת בטקס מצטייני הרמטכ"ל לשנת 2021 שיתקיים ביום העצמאות, בואו נכיר ונצדיע:

הכירו את קצינת תכנון קבע בחה"א, רס"ם שרונה מצטיינת הרמטכ"ל לשנת 2021. 

שרונה בת 39 מתגוררת באשקלון, נשואה ואם ל-3 ילדים.

שרונה התגייסה בשנת 2000, תחילה שירתה בבסיס חצור, שנה ושמונה חודשים אחרי שחרורה בחרה לחזור לשירות קבע בטייסת בה שירתה.  שרונה אוהבת ואהבה את הצבא, היה לה חשוב להמשיך לתרום ולשרת במקום בו העשייה של בעלת משמעות.

שרונה לקחה חלק בצוות הקמה של טייסת 107, טייסת מטוסי קרב, שם התעסקה בכוח אדם ולוגיסטיקה, לאחר מכן עברה לבסיס פלמחים ושירתה כשלישלה בטייסת 200- "טייסת המל"טים הראשונה". לפני 3 שנים עברה לטייסת מנהלה בעקבות הקמת גף כח אדם קבע, בתפקידה מתעסקת בתכלול כגון: בגיוס  של אנשי קבע, פרישות, קידומים, תכנון מצבות הקבע, כוח אדם בקבע. שרונה בעלת תואר במדעי המדינה ומשאבי אנוש. במהלך שירותה הצבאי שרונה מלווה משפחה של חלל צה"ל באופן קרוב. מתנדבת בעת הצורך דרך הבסיס במיזם במסגרתו משוחחת עם קשישים.

כאשר שאלנו את שרונה מה הם הערכים המובילים אותה בשירותה הצבאי שרונה מתארת כי הערכים הגינות, יושרה, לויאליות ונתינה מובילים אותה בעשייתה. שרונה מאוד נרגשת עם קבלת הבשורה אודות בחירתה כמצטיינת הרמטכ"ל לשנת 2021. יישר כוח, נאחל לה המון בהצלחה!

רס"מ שרונה

הכירו את רמ"ד תשתיות בפיקוד ההכשרות והאימונים, רס"ם אבי ביטון, מצטיין רמטכ"ל לשנת 2021.

אבי התגייס לגולני באוגוסט 2002 ושירת כלוחם במשך 3 שנים. הוא השתחרר, ולאחר שנה ושבעה חודשים חזר לגדוד 906 של חטיבת בית הספר למפקדי כיתות ומקצועות חיל הרגלים, חטיבה 828, למשך 4 שנים. 

בהמשך, אבי מילא תפקיד בחטיבה עצמה כקצין מחסנים במשך 3 שנים נוספות. לאחר 'צוק איתן', עבר למרכז לאימון מפקדות 7500 ונמצא כבר 7 שנים ביחידה. 

אבי התחתן בשנת 2009, אך 5 שנים מאוחר יותר נפטרה אשתו ונשאר עם שני ילדים. בשנת 2018 התחתן  מחדש עם גל, שהייתה אשת קבע בענף התקשוב וכיום ממשיכה לבצע שירות מילואים משמעותי ביחידה. אבי מתגורר יחד עם משפחתו באשקלון. 

על קבלת ההצטיינות הוא מספר:

"הייתה לי צמרמורת כשבישרו לי על ההצטיינות. זה לא מובן מאליו מבחינתי, המשפחה שלי התרגשה מאוד."

לפני כמה שנים נבחר להיות מצטיין אלוף וקיבל קיצור דרגה והצטיינות נוספת ממפקד פיקוד ההכשרות והגיס המטכ"לי, אלוף מוטי ברוך. בנוסף, היה מצטיין מח"ט 828.

בתקופת הקורונה, לקח אבי חלק בסיוע בבתי אבות, בתיאומים מולם ובחלוקת מארזי מזון.

אבי קיבל השבוע את אות מצטיין הרמטכ"ל לשנת 2021, אבי אנחנו גאים בך, יישר כח, מאחלים לך המון הצלחה!

רס"מ אבי ביטון

הכירו את מפקדת מכלול ר"מ 2 בבית חולים תל השומר, סרן ויקי זליקמן, מצטיינת רמטכ"ל לשנת 2021.

ויקי בת 28, מתגוררת באשקלון.

ויקי התחילה את מסלולה הצבאי בתור עתודאית במסלול עתודה, ולאחר לימודי הסיעוד התגייסה לחיל הרפואה. בתקופת הלימודים שנמשכה כ-4 שנים, היא התנדבה עם ילדים בחינוך מיוחד, מכיתה א' עד גיל 21.

ב-2014 סיימה ויקי את התואר והגיעה להיות מפקדת מכלול ר"ם 2 בבית החולים הדסה עין כרם. תקופה זו אופיינה בפיגועי דקירה רבים, כאשר הפצועים הגיעו לבית החולים.  

ויקי הייתה שם כ-3 שנים ולאחר מכן נכנסה לקבע, היא עברה להיות סגנית מפקד מוקד הפניות של חיל הרפואה, "מקול הלב". אחרי שנתיים מלאות עשייה במוקד חזרה לר"ם 2, הפעם בבית חולים תל השומר – שם היא משרתת עד היום. תחת אחריותה של ויקי נמצאים 7 בתי חולים. 

כאשר שאלנו את ויקי אודות השנה האחרונה ויקי מתארת: "השנה האחרונה לא הייתה פשוטה, הנגיף הכה גם את אותותיו אצלנו וחיל הרפואה נרתם כולו למאמץ. תקופה זו אופיינה בהמון ריחוק חברתי, דבר שהקשה עלינו מאוד היות ועבודתינו מחייבת קרבה ורגש, ולמרות הקושי שבדבר המשכנו בעשייה ועשינו הכל ע"מ לסייע ולעזור למשרתי צה״ל ולתת להם את הטיפול הרפואי הטוב ביותר" 

חייה של ויקי קשורים רבות לצבא, ויקי הכירה את בעלה במסגרת תפקידה, בעלה הוא רס"ן  באגף התקשוב.

כאשר שאלנו את ויקי מה מניע אותה ויקי מתארת:

"אני מאמינה שאסור להוריד לעולם את הרגל מהגז, אני רוצה להמשיך בשירות לטווח הארוך. הרבה מטופלים מבקרים כאן אחרי שמסיימים את השיקום ויוצאים שמחים ומרוצים מהטיפול ,זה בהחלט שווה הכל." 

 ויקי עתידה לקבל היום את אות מצטיין הרמטכ"ל לשנת 2021, ויקי אנחנו גאים בך, יישר כח, מאחלים לך המון הצלחה!

סרן ויקי זליקמן

השאר תגובה

דילוג לתוכן