בהתאם למדרג של משרד החינוך ואגף להגנת הסביבה, בית הספר האקולוגי רמב"ם באשקלון עבר את כל שלביי ההסמכה והוכרז כבית ספר 'ירוק עד' הראשון בארץ

זו הפעם הראשונה מאז תחילתו של הפרויקט בשנת 2004 שבית ספר במדינה זכה בתואר בית ספר 'ירוק עד'. לאחר שבית ספר רמב"ם באשקלון זכה כבר בתארים בית ספר 'ירוק' ובית ספר 'ירוק מתמיד', הוא הגיע לשלב ההסמכה האחרון בפרויקט. במסגרת התהליך נתבקש בית הספר להציג מיזם חברתי, כלכלי וסיבבתי.

המיזם של בית הספר רמב"ם עסק בריבוי והפצת גיאופיטים ארץ ישראליים למוסדות חינוך לשם העשרת מגוון  המינים, העצמת חסכון במים וצמצום הצורך לרכוש צמחי נוי חד שנתיים למען הקטנת הצורך בשימוש בחומריי הדברה בגינון.

ראש העיר, תומר גלאם: "רואים את התוצאות של המדיניות שלנו בחינוך בשטח, לאחר הישג נוסף של מערכת החינוך העירונית. קידום מערכת החינוך תוך מתן דגש על ערכיי המצוינות, עקרונות הקיימות ושמירה על הסביבה בה אנו חיים.  אני מברך את מנהל בית הספר רמב"ם, יצחק ברגיה, הצוות החינוכי והתלמידים שלקחו חלק במיזם המבורך".

מנהל אגף חינוך בעירייה, יובל זוזט: "מדובר בהישג מרשים ביותר בכל קנה מידה. עצם הייחודיות של בית הספר בתחום האקולוגיה, מסליל, הלכה למעשה, לעבר ההישג העצום של בית הספר רמב"ם כירוק עד הראשון במדינת ישראל. אני מחדה מקרב לב למנהל בית הספר, יצחק בריגה, ולכל הצוות החינוכי על ההישג המרשים".

מנהל בית ספר רמב"ם באשקלון, יצחק בריגה: "אני נרגש מאוד מכך שבית הספר הוסמך. למעשה זה בית הספר הראשון והיחידי בכל המדינה שהוסמך לתואר הנכסף של 'ירוק עד'. אני גאה קודם כל כתושב שהעיר אשקלון זכתה במעמד זה ומודה לכל המערכת והאנשים המדהימים שלקחו יד בדבר. לעיריית אשקלון, מנהל אגף החינוך, יובל זוזט, מנהלת מחלקה לתוכניות ופרויקטים סביבתיים, יפעת מכלוף ולמפקחת בית הספר אביה ווטרנשלג. הפרס הזה יקדם את העיר אשקלון לזכות בפרס החינוך הארצי".

השאר תגובה

דילוג לתוכן